Pixel Inspection
Pomocí této funkce lze získat informace o barvě pixelu na zadaných souřadnicích*1. Porovnáním „informací o barvě pixelů ve vstupních datech“ a „informací o barvě pixelů po převodu na plný rozsah RGB uvnitř monitoru“ lze zkontrolovat, zda bylo vytvořeno vhodné produkční prostředí.
- Protože jsou souřadnice zadány pro vstupní signál, závisí nastavitelný rozsah vodorovné/svislé polohy na vstupním signálu.
dzǰěí
- V následujících případech se funkce „Pixel Inspection“ stane neplatnou a nelze ji použít.
- Na vstupu je signál YCbCr 4:2:0.
- Na obrazovce je zobrazena zpráva „No Signal“ nebo „Signal Error“.
- Na vstupu je signál s rozlišením, které přesahuje rozlišení panelu LCD.
- Použití funkce Zoom (Zoom)
- Tuto funkci nelze použít současně s funkcí značky (Marker – Marker1 ž Marker – Marker1 Settings / Marker2Settings / Marker3Settings – Color) a funkcí středové značky (Center Marker– Center Marker ž Center Marker – Color).
Zadání souřadnic
Když je vybrána nabídka „Pixel Inspection“, zobrazí se na obrazovce značka pro zadání souřadnic.

- Otočením nastavovacího kolečka vyberte hodnotu „x“ (vodorovná poloha) nebo „y“ (svislá poloha) v nabídce „Pixel Inspection“ a stiskněte nastavovací kolečko.
- Zobrazí se nabídka Adjustment.
- Otočením nastavovacího kolečka nastavte hodnotu a stiskněte nastavovací kolečko.
- Pokud změníte hodnotu, bude se odpovídajícím způsobem pohybovat i značka souřadnic.
Zadání bitové hloubky
- Otočením nastavovacího kolečka vyberte možnost „Bit Depth“ v nabídce „Pixel Inspection“ a stiskněte nastavovací kolečko.
- Zobrazí se nabídka Adjustment.
- Otočením nastavovacího kolečka vyberte bitovou hloubku a stiskněte nastavovací kolečko.
- ・ĞAuto“ (výchozí nastavení)
- Bitová hloubka se získává z metadat videosignálu.
- Pokud v metadatech není žádná informace o bitové hloubce, použije se hodnota „10 bitů“, pokud je bitová hloubka v metadatech jiná než 8/10/12 bitů.
- Když je vybrána možnost „Auto“, bitová hloubka získaná z metadat se zobrazí v položce „Bit Depth“ v nabídce „Pixel Inspection“.
- Příklad: Auto (10 bit)
- ・ „8 bit“
- ・ „10 bit“
- ・ „12 bit“
Spuštění funkce Pixel Inspection
- Otočením nastavovacího kolečka vyberte možnost „Execute“ v nabídce „Pixel Inspection“ a stiskněte nastavovací kolečko.
- Jako výsledek provedení se zobrazí informace o barvě pixelů na zadaných souřadnicích.
- ・ĞRaw“
Informace o barvě pixelů ve vstupních datech - ・ĞConverted to RGB Full“
Informace o barvě pixelů po interním převodu na plný rozsah RGB v monitoru
dzǰěí
- Když je možnost „Input Range“ nastavena na „Limited (109% White)“, zobrazí se v položce „Converted to RGB Full“ hodnota normalizovaná od 0 % do 109 % vstupního signálu hodnotou 0 ž 1023 (pro 10bitovou hloubku) nebo číslem 0 ž 4095 (pro 12bitovou hloubku).
- Je-li zadán pixel s časovým kódem (SDI / ST 2110 Settings–Time Code Settings), získá se místo informace o barvě vstupních dat informace o barvě zobrazeného časového kódu.
- Když je na vstupu jiný než progresivní signál, místo informací o barvě ve vstupních datech se získají informace o barvě reflektující zpracování obrazu uvnitř monitoru (viz SDI / ST 2110 Settings–Interlace / PsF nebo Deinterlacing).